Vyhledávání


Vítejte na stránkách Jezinek!

 
 

Kontakt 

Jezinky

Český svaz žen, o. s.

Košetice

 jezinkytozaridi@seznam.cz

 www.facebook.com/jezinky/

 

Diskuzní fórum 

 

Fotografie z našich akcí na

https://jezinky.rajce.idnes.cz/ 

 

Vítejte na stránkách Jezinek!

Proběhlé akce roku 2010

Rozsvícení vánočního stromečku a Staročeský jarmark 28.11.2010

   Jak všichni víme, 28.11.2010 v 17:00 se rozsvítil košetický vánoční stromek. Ač  to vypadá na prostou, jasnou a rychlou událost, určitě taková nebyla.  Tradiční rozsvícení stromku totiž provázel netradiční „Staročeský jarmark“. Netradiční nejen v tom smyslu, že ho poprvé pořádalo naše sdružení, ale i v tom, že všichni prodávající byli oblečeni, jako na pravý staročeský jarmark.

   Na jarmarku měl každý možnost koupit nejen výrobky, jako svícny, věnečky a ozdoby, které zhotovily umělecky nadané Jezinky a žáci místní ZŠ, ale i produkty chuťově podstatně lepší (se vší úctou k pořádné, čerstvé smrkové větvi), například klobásy, bramboráky, svařené víno, nebo grog. Zadarmo se na akci rozdávaly perníčky, vánočka a rozléval čaj.

O kvalitách klobás, vznikajících pod odborným dozorem pana školníka, se jistě přesvědčili i žáci naší ZŠ, kteří od 16:30 v kostele zpívali pod pevnou dirigentskou hůlkou Mgr. Jaroslavy Jarošové známé české koledy a písně s vánoční tematikou.

   Po rozsvícení stromku se rozpoutalo peklo - čerti a Mikuláš přišli předčasně k dětem i s obsáhlou „Knihou hříchů“, podle které odměnili děti hodné a odnesli děti zlobivé. Málokdo si ovšem všiml, že chybělo málo a došlo k nebývalému diplomatickému skandálu. Na určitou chvíli totiž ve spárech pekelníků skončili i čelní představitelé naší obce, včetně naší starostky. Naštěstí se včas zjistilo, že vše bylo způsobeno pouhou administrativní chybou v pekelných registrech a všichni nesprávně zadržení byli okamžitě, s patřičnou omluvou, propuštěni na svobodu.

  Závěrem jménem sdružení Jezinky děkuji nejen všem pořádajícím, návštěvníkům a sponzorům, ale i skupině čertů, které po cestě do rodného a vyhřátého Pekla zasáhla sněhová kalamita, jež je donutila všechny zlobivé děti propustit a bojovat o vlastní nesmrtelné životy.

 

P.S.:  Podle tiskového prohlášení vládce Pekla, pana Lucifera, je nezbytné s podobnou politováníhodnou situací pro příští roky počítat a vybavit nebohé pekelné vyslance kvalitní skialpinistickou výstrojí a soupravou vosků Swix.

 

Fotografie ZDE

Loučení s létem 25.9.2010

   Dne 25.9.2010 proběhlo námi a doufejme i Vámi dlouho očekávané "Loučení s létem". I přes nepřízeň počasí se této akce zůčastnilo přes 110 soutěžících a my pevně doufáme, že byli s námi spokojeni (v opačném případě pište připomínky do sekce Diskusní fórum, neurazí ani pochvala).

    Akce startovala v 15 hodin středoevropského času na dvoře Základní školy Košetice. Celá trasa měřila zhruba 3 kilometry a dalo se na ní potkat  Macha a Šebestovou, Pata a Mata, víly, Hejkala, vodníky, Křemílka a Vochomůrku, Krakonoše i Trautenberka, babku a dědka, Bílou paní, ducha, rytíře, Rumcajse s Mankou, čarodějnice a dokonce i Pejska s Kočičkou. Účastníci měli možnost u všech postav vyhrát nějakou drobnou cenu, nebo sladkost, pokud splnili určitý úkol. Ti nejrychlejší měli trasu do hodiny za sebou a pokračovali na hřiště, kde byly připraveny další hry, soutěže a v neposledním opékání buřtů i zmrzlina.

    Většina programu na hřišti však kvůli výše zmíněné nepřízni počasí neproběhla, a tak musíme jenom doufat, že příští rok to bude lepší. Co doufat, musíme to vědět, příští rok totiž poručíme větru, dešti!

 

Fotografie  ZDE